“Wij melken geen koeien, maar lpg-tanks”

In Waalwijk recyclet ARVO-tech op unieke wijze lpg-tanks en kleine gashouders tot hernieuwbare grondstoffen. Daarnaast krijgen leeggepompte en kaalgestripte lpg-tanks een tweede leven en wordt het teruggewonnen lpg hergebruikt. Risicovol en lastig? Niet volgens de beproefde methodiek van directeur-eigenaar Ton Aarts.

Aarts neemt ons mee naar de ontgassingsinstallatie, het hart van zijn bedrijf. “Wij melken hier geen koeien, maar lpg-tanks”, zegt hij lachend. De pompende en puffende installatie waarop diverse lpg-tanks zijn aangesloten, heeft inderdaad wel iets weg van een melkcarrousel op een melkveebedrijf. Het dansende, vloeibare lpg in de kijkglazen versterkt die associatie nog eens. “Dit is fase 1 van het ontgassingsproces”, legt Aarts uit. “Na het verwijderen van de leidingen en appendages brengen we zelfontworpen snelkoppelingen aan op de tank. Voor het leegpompen worden de lpg-tanks eerst aangesloten op een aardingskabel tegen het gevaar van een statische vonk. Hierna worden de tanks via de snelkoppelingen aan de ene kant onder druk gezet, waardoor aan de andere kant het vloeibare lpg uit de tank stroomt. Via een ondergronds leidingstelsel gaat het gas eerst naar een 8.000-liter-sludgetank om te worden gereinigd en daarna slaan we het schone lpg ondergronds op in een 40.000-litertank.”

Lees het gehele artikel op greenlight.nl


Admin Occhio - 17-04-2019

alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
foja

Overzicht alle leden »