Is het wel verstandig om van het gas af te gaan?

Alle zeven miljoen woningen in Nederland moeten in 2050 van het gas af. Te beginnen met zo’n 1,5 miljoen huizen in 2030. Zo is dat vorig jaar afgesproken in het Klimaatakkoord. Het toverwoord om dit bereiken luidt: woonlastenneutraliteit. Burgers verdienen de investeringen in isolatie en warmtepompen terug met een lagere energienota.

Het deze week verschenen rapport van het Planbureau voor de Leefomgeving lijkt deze strategie te ondermijnen. Van die neutraliteit is bij veel huishoudens helemaal geen sprake. Vooral voor mensen met een al lage energierekening loont het niet om hun woning te verduurzamen. Een tegenvaller voor het kabinet. Dat weet ook dat de meeste Nederlanders alleen met financiële prikkels in actie komen, of kunnen komen, voor het klimaat. Lees verder op www.lc.nl

Deel dit berichtShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin


Ruud Jongeneel - 04-09-2020

Antargaz Hoes Errogas
alltech
alltech
alltech
Bol van Staveren
alltech
foja
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
ONE Dyas
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech

Overzicht alle leden »