Smallingerland mag gaswinning niet blokkeren

Het kabinet mag doorgaan met de plannen voor gaswinning in het buitengebied van de Friese gemeente Smallingerland. Dat heeft de Raad van State (RvS) begin november bepaald. De zaak was aangespannen door minister Eric Wiebes (Economische Zaken, VVD), omdat de gemeente Smallingerland vorig jaar een bestemmingsplan heeft gewijzigd om de gaswinning in het gebied onmogelijk te maken. Dat bestemmingsplan moet nu vernietigd worden.

Wiebes was door de gemeente niet op de hoogte gesteld van de wijziging van het bestemmingsplan. Volgens het ministerie had de gemeente eerst moeten overleggen. Bovendien ging de gemeente met de wijziging volgens het ministerie in tegen het landelijke energiebeleid en een bestemmingsplan is daarvoor niet bedoeld. De RvS geeft de minister daarin gelijk.

Lees het originele bericht op het NRC.

Deel dit berichtShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin


Ruud Jongeneel - 14-11-2019

Antargaz Hoes Errogas
alltech
alltech
alltech
Bol van Staveren
alltech
hamer
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
ONE Dyas
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech

Overzicht alle leden »