Orbex onthult grootste 3D-geprinte raketmotor met bio-propaan

Het Britse commerciële ruimtevaartbedrijf Orbex onthulde onlangs zijn tweetrapsraket Prime. Deze kleine raket moet over een paar jaar nanosatellieten (ruimtesondes die maximaal 10 kilo wegen) in een baan om de aarde brengen. Steeds meer bedrijven investeren in de ontwikkeling van kleinere satellieten in plaats van massale exemplaren. Dit om kosten te besparen. Buitengewoon aan deze raket is dat het een motor heeft dat in één stuk uit de 3D-printer is gerold.

Naast het feit dat de raket de grootste 3D-geprinte motor ter wereld heeft, is Prime ook de eerste commerciële raket die met bio-propaan werkt. Dit vermindert, volgens Orbex, de CO2-uitstoot met 90 procent in vergelijking met fossiele brandstoffen.

Lees het gehele artikel op kijkmagazine.nl


Admin Occhio - 13-02-2019

alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
foja

Overzicht alle leden »