Is biogas de redding voor de cv-ketel?

Nu gasloos bouwen de norm is geworden, rest de vraag hoe we de 7 miljoen bestaande woningen duurzaam kunnen verwarmen. Biogas opwerken en als groen gas invoeden in het gasnet lijkt een mooi alternatief. Maar is dat duurzaam en haalbaar? “In Nederland hebben we grote hoeveelheden ‘natte smurrie’ voorhanden die vergist kan worden, zoals mest, rioolslib en gft-afval, zegt Cor Leguijt, manager energie & brandstoffen bij onderzoeksinstituut CE Delft. “Dat zijn allemaal reststromen. Door ze te vergisten worden ze opgeruimd en tegelijkertijd ontstaat er een bruikbaar product: biogas. Biogas kan worden opgewerkt tot aardgaskwaliteit. Dan heet het groen gas en kan het worden bijgemengd in het gasnet. De hr-ketel waarmee het grootste deel van de Nederlandse huizen verwarmd wordt, kan dat gewoon verbranden.” Lees verder.

Deel dit berichtShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin


Ruud Jongeneel - 23-06-2020

Antargaz Hoes Errogas
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
foja

Overzicht alle leden »