Gas blijft in de toekomst een belangrijke rol spelen

Voor een duurzaam energiesysteem dat betrouwbaar, schoon, betaalbaar, veilig en ruimtelijk inpasbaar is, zijn CO2-vrije gassen onmisbaar. En waterstof is daarin een noodzakelijke schakel. Omdat het Nederlands hogedrukgasnet een vermogen heeft van maar liefst 350 GW en het elektrische hoogspanningsnet daarentegen ‘slechts’ een capaciteit van 20 GW, zal in de komende decennia nog volop aardgas gebruikt worden. Gewoonweg omdat het niet anders kan; de gemiddeld circa 1300 petajoule aan energie per jaar uit aardgas kan immers niet via een alternatief kanaal – zoals het elektriciteitsnet – bij de verbruikers worden gebracht. Bovendien is niet elke toepassing te elektrificeren. Het gasnet blijft daarom een belangrijke functie behouden. Lees verder.

Deel dit berichtShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin


Ruud Jongeneel - 15-06-2020

Antargaz Hoes Errogas
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
foja

Overzicht alle leden »