Friese gasproductie in vijf jaar gehalveerd

De Friese gasproductie is vorig jaar afgenomen tot bijna 1800 miljoen kubieke meter. In 2015 werd nog bijna het dubbele geproduceerd uit gasvelden onder het Friese vasteland. Dat blijkt uit het jaarverslag 2019 van Nlog, dat de mijnbouwgegevens van Nederland bijhoudt. De Friese gasvelden raken al jaren uitgeput. Het grootste gedeelte van het gas onder het Friese vasteland wordt door de NAM gewonnen, in het gebied Noord-Friesland. Hier wordt al sinds de jaren zeventig gas gewonnen, onder meer met putten op Ameland en bij Moddergat. In 2019 leverden deze putten samen zo’n 1600 miljoen kubieke meter gas op. Dat was in 2018 nog bijna tweeduizend miljoen kubieke meter. Lees verder op Friesch Dagblad.

Deel dit berichtShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin


Ruud Jongeneel - 22-07-2020

Antargaz Hoes Errogas
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
foja

Overzicht alle leden »