Fiscaal voordeel elektrische auto is ‘duur’ volgens Rekenkamer

Het verstrekken van belastingvoordeel aan mensen die een elektrische auto kopen, is een dure maatregel om de uitstoot van CO2 terug te dringen. Dat concludeert de Algemene Rekenkamer in een onderzoek naar de effectiviteit van de fiscale regelingen voor de elektrische auto. Vorig jaar werden ruim 25.000 elektrische auto’s verkocht. De overheid gaf hierbij ruim 700 miljoen euro aan belastingvoordeel weg.

Elektrische auto’s stoten geen CO2 uit. De Rekenkamer rekende uit wat een ton minder CO2-uitstoot kostte: gemiddeld 2.000 euro. Volgens de Rekenkamer had het kabinet méér COkunnen besparen als het geld anders was ingezet. De Rekenkamer geeft niet aan welke alternatieven er zouden zijn.

Lees het gehele artikel op nrc.nl

 

Deel dit berichtShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin


Ruud Jongeneel - 04-07-2019

alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
foja

Overzicht alle leden »