Eerste biopropaan op de Nederlandse markt

Biopropaan – dat tot 80% minder CO2 uitstoot – is sinds vorig jaar in Nederland verkrijgbaar.

Propaan, gewonnen uit aardolie en aardgas, wordt in gasflessen en in bulk verkocht voor koken, stoken en warmwatervoorziening. Het licht ontvlambare gas stoot bijna twintig procent minder CO2 uit dan stookolie. Vorig jaar is er een milieuvriendelijker alternatief op de markt gekomen: biopropaan. Biopropaan wordt namelijk niet uit fossiele bronnen geproduceerd maar uit hoogcalorische reststromen (zoals slachtafval en afvalgassen). Chemisch gezien is biopropaan identiek aan regulier propaan.

“We hebben een voorkeur voor reststromen omdat die het meest circulair zijn”, licht Rebecca Groen, global innovation director van SHV Energy toe. “Als biopropaan voor de volle honderd procent uit hernieuwbare grondstoffen bestaat, is tot 80% minder CO2 uitstoot realiseerbaar.

Lees het gehele artikel: Eerste biopropaan op de Nederlandse markt


Admin Occhio - 28-02-2019

alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
foja

Overzicht alle leden »