‘Een emissieloze stad in 2030 is onrealistisch’

Vorige maand publiceerde wethouder Sharon Dijksma haar plan voor mobiliteit in Amsterdam. Om luchtvervuiling tegen te gaan, moet al het verkeer emissieloos zijn per 2030. Dat is de goede richting, maar de gestelde termijn van 2030 is onrealistisch. Dit ultimatum voor ‘nul CO2’ komt uit de lucht vallen en lijkt zonder enige legitimiteit, het juiste wettelijke kader of draagvlak te worden doorgevoerd.

De kosten van elektrisch rijden blijven dalen. Naar verwachting zijn elektrische auto’s in 2025 goedkoper dan benzineauto’s en zal de helft van de nieuw aangekochte auto’s dan elektrisch zijn. Echter, in Amsterdam zijn op dit moment de meeste autobezitters in het bezit van een tweedehandsauto.

Als Dijksma wil dat in 2030 alle Amsterdammers elektrisch rijden, dan moet voor hen op tijd een betaalbare tweedehands elektrische auto op de markt komen. Met de tot nu toe verkochte 2500 volelektrische auto’s gaat dit niet lukken. Er lijkt geen andere optie te zijn dan de aanschaf van een nieuwe, dure elektrische ­auto. Is het eerlijk voor particulieren dat hun zojuist aangeschafte zuinige benzineauto per 2025 in Amsterdam geen waarde meer heeft?

Lees het gehele artikel op parool.nl


Admin Occhio - 05-06-2019

alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
foja

Overzicht alle leden »