De ecologische bandenafdruk van elektrische wagens

Hybridewagens, elektrische wagens, slimme wagens, ze bestaan allemaal, maar over het algemeen lijkt het daar te stoppen. Wordt er ook daadwerkelijk gereden met deze wagens en zijn ze zo milieuvriendelijk als we denken?

Het milieuverhaal van elektrische wagens verschilt per land, per bestuurder en per wagen. Simpelweg zeggen dat elektrisch rijden je ecologische voetafdruk verkleint, is bijgevolg ook niet correct. Begrijp me niet verkeerd, elektrisch rijden kan beter voor het milieu zijn, maar voor deze berekening, waarvoor ik de harde wiskunde even achterwege ga laten, moet je aandacht besteden aan verschillende factoren: de elektriciteitsproductie in je land, je eigen rijgedrag en de fabrikant van je wagen…

Diesel- en benzinewagens kunnen rijden door middel van een verbrandingsmotor die hiervoor CO2-uitstoot produceert. Een elektrische wagen haalt zijn kracht uit een batterij en heeft deze verbrandingsmotor (en de bijbehorende uitstoot) dus niet. Zo makkelijk komen we er jammer genoeg niet vanaf. De wagen zelf mag dan wel geen CO2-gas de wereld in sturen, maar de fabrieken die de elektriciteit produceren waarmee de wagen opgeladen wordt, zorgen daarentegen wel voor die uitstoot. Sommige manieren van energieproductie zijn vervuilender dan andere, waardoor je elektrische wagen indirect nog steeds zorgt voor een bepaalde CO2-uitstoot. Wat die uitstoot precies is, hangt tot slot af van de elektriciteitsproductie per land en de wagen zelf.

Lees het gehele artikel op techpulse.be


Admin Occhio - 21-01-2019

alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
alltech
foja

Overzicht alle leden »